Vítejte na stránkách Račího údolí

tel. 584 440 161, mobil: 777 946 373
průvodcovské služby

| Zveřejněno v Nabízené služby

Drazí přátelé, naše Račí údolí je věřte, nevěřte optimální základna pro všechny, kdo by rádi poznali jak Rychlebské hory, Jeseníky, masív Kralického Sněžníku či polské příhraničí. Do všech těchto jedinečných destinací je to od nás věru, co by kamenem dohodil. Jelikož jsou to kraje magických přírodních krás, plné pohádkových pokladů pod zemí i na ni. Stojí za to, když už nás navštívíte něco z té krásy vidět. Proto si Vám dovolujeme co nejsrdečněji nabídnout služby těchto krajů, dokonale znalého rodilého průvodce, Jiřího Míru z Poklidu, který je pro Vás zárukou nevšedních dobrodružství dle Vašich přání či Vašeho výběru v tematické nabídce.

Je jistotou, že výlety budou přizpůsobeny Vašim fyzickým možnostem, tak aby bylo tělo i duše v harmonii a mohlo vnímat radostnou přítomnost, to věčné teď, jež letí nekonečnem, navzdory pomíjivosti, pomyslně pít z poháru nesmrtelného zdraví.

Tematická nabídka našich společných výprav:

  1. Léčivé studánky Rychlebských hor – pro všechny, kteří chtějí poznat místní uctívané prameny...

  2. Zaniklé osady – putování po vybraných zaniklých osadách, pozůstatek odsunů Němců a komunistického uvažování s výkladem..

  3. Církevní a světské památky – pro ty jenž chtějí vnímat historií a dotknout se ji...

  4. Dobývání vrcholů – pro ty jenž chtějí pokořit vrcholky zdejších magických hor.

  5. Léčivé kameny – pod celými Rychlebskými horami prochází tzv. Sudetský zlom, díky tomu se zde nachází nebývalé množství drahých nerostů. Výlet je spojen z možností sběru i výkladem o léčivých vlastnostech kamenů a práce s nimi.

  6. Bludné balvany – po stopách doby ledové.

  7. Cesta lesa - při těchto výpravách s ohledem na Vaše přání, jaké zvíře z divoké přírody chcete pozorovat, Vás zavedeme do míst, kde tato zvířata volně žijí …

  8. Polské pohraničí - země, o které císař Josef II., když navštívil zdejší kraj prohlásil „Rajskou zahradu jste mi vzali, plot nechali...“. Území spravované holandskou princeznou, osvícenou a moudrou Marionetou Oranžskou, po nejvýše však církvi, ale i loupeživými feudály. Impozantní stavby církevních stánků, feudálních sídel, jedny z nejstarších lázní v Polsku - Ladek Zdroj či centrum těžby zlata ve Zlotem Stoku. Ihned za hranicemi slezský Carcassonne – Paczkov, Otmuchovské a Nyské jezero, to vše a další stojí za vidění. 

Toto je základní nabídka, ale nebojím se improvizovat na základě Vašich přání a požadavků, pro skupiny, jednotlivce, rodiny či přátelé. Nabízíme zážitkové kurzy s ohledem na Vaše očekávání.

Trasy jsou pro pěší i cyklisty. Do vzdálenějších míst je možné výlet kombinovat s jízdou autem.

jirka1Ceny:

Výprava 1 až 5 osob = 1 až 5 hodin = 160,- Kč na hodinu

                                  = 6 hod a více = 120,- Kč na hodinu

Výprava 6 a více osob = 1 až 5 hodin = 200,- Kč na hodinu

                                     = 6 hod a více = 140,- Kč na hodinu

Průvodcovské služby je nutné objednat nejméně 3 dny dopředu na tel. čísle 775696211.

Těší se na Vás Jiří Mír z Poklidu

Číst 3244 krát Naposledy změněno pátek, 08 listopad 2013 21:19